Online výuka a kurzy

  

  Webinář 10 nejčastějších chyb v noseworku

10 nejčastějších chyb v noseworku - zblízka se podíváme na nejčastější problémy a chyby, které se v noseworku vyskytují. Ať už chyby psí, tak i ty lidské. U každého z problému se zastavíme, rozebereme si důvody vzniku chyby a jak z ní ven. 

Záznam tohoto webináře si můžete zakoupit za cenu 300 Kč. KOUPIT ZÁZNAM

  Webinář Vzorky pro nosework

Vzorky pro noseworkJaké se používají, správné skladování, manipulace, na co si dát pozor při vtiskávání pachu, co říká zkušební řád, nejčastější problémy a chyby při manipulaci, skladování a tréninku. Prostě vše ohledně vzorků pro nosework. 

Záznam tohoto webináře si můžete zakoupit za cenu 300 Kč. KOUPIT ZÁZNAM

 

  Webinář na téma Značení v NW

Značení - Podíváme se na různé způsoby označení nalezeného vzorku, na jejich výhody a nevýhody, jak vybudovat kvalitní a spolehlivé značení, a jak se vyvarovat častým chybám v tréninku značení. Ukážeme se i tipy na trénink pro všechny běžné způsoby značení. 

Záznam tohoto webináře si můžete zakoupit za cenu 300 Kč. KOUPIT ZÁZNAM

 

  Webinář Jak si připravovat terény pro vlastní trénink

Příprava terénů pro nosework - Zdánlivě jednoduchá věc, ale pokud se chcete vyvarovat několika základním chybám, je potřeba nad stavěním terénu přemýšlet. Podíváme se jaké jsou nejčastější chyby a jak by takový běžný tréninkový terén měl a naopak neměl vypadat. Povíme si něco rušivkách a negativách, a jak a kdy je přidávat a nepřidávat do terénu, a jaké v jakých situacích. 

Záznam tohoto webináře si můžete zakoupit za cenu 300 Kč. KOUPIT ZÁZNAM

 

  Webinář Poslušnost a manipulace se psem na NW zkouškách

Manipulace se psem - Co je povolené, co již za hranou a raději na zkouškách nedělat. Kdy a jak můžete na psa sahat, pomoci mu a jestli vůbec. Co dělat, pokud pes z terénu odchází... Aneb všechno o dovolené manipulaci se psem, ale povídáme se i o hodně diskutované práci na vodítku. A zodpovíme si otázky jestli smí mít pes na zkouškách obleček, gumičky či obojek proti parazitům. A ač jsou NW zkoušky hlavně o pachové práci, povíme si jaké cviky z poslušnosti považuji za důležité a proč. A jak nám poslušnost může na zkouškách pomáhat. 

Záznam tohoto webináře si můžete zakoupit za cenu 300 Kč. KOUPIT ZÁZNAM

 

  Webinář Strategie prohledávání terénu

Strategie prohledání terénu - Probereme si kde a jak začít terén prohledávat, a to jak ve vztahu k proudění pachů, temperamentu psa, prostředí a charakteru terénu. Podíváme se jak reagovat v rámci hledání na vzniklé situace, jak si terén rozvrhnout a rozdělit na sektory. Jak ke strategii přistupovat u Zetkových a jedničkových zkoušek a jak u dvojkových a trojkových, kde je již neznámý počet vzorků. 

Záznam tohoto webináře si můžete zakoupit za cenu 300 Kč. KOUPIT ZÁZNAM

 

  Webinář na téma Neznámý počet vzorků v terénu 

Neznámé hledání - Záležitost převážně pro dvojkové a trojkové zkoušky/terény. Povíme si jak tyto situace trénovat, jak se na ně dívat v tréninku z pohledu psa a z pohledu psovoda. Jak na neznámý počet psa připravit a jak připravit sebe (nebo týmy, které trénujete). Na co si dát pozor a jak v kterých terénech k těmto situacím přistupovat. 

Záznam tohoto webináře si můžete zakoupit za cenu 300 Kč. KOUPIT ZÁZNAM

 

  Webinář na téma Negativa a rušivky v terénu 

Negativa - Negativa jsou cíleně umisťovány do terénu ve dvojkách (řady) a hlavně trojkách (U, N a W). Ale kdy je dobré s rušivkou v terénu začít a proč? A s jakou rušivkou začít? Jak reagovat a jak psa na rušivky a negativy v terénu připravit. 

Záznam tohoto webináře si můžete zakoupit za cenu 300 Kč. KOUPIT ZÁZNAM

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

 Online kurz Jak na negativa a jiné rušivky  

Nosework je o hledání specifického pachu, tým má za úkol najít a správně lokalizovat místo vzorku, ale co když je v terénu něco, pro psa, mnohem lákavějšího? Co s tím? Rušivé pachy, ve zkušební řádu tzv. negativa. Mohou některým týmům neuvěřitelně zamotat hlavu, jak tu psí, tak i tu lidskou. A proto je vhodné začít s negativy raději dříve, než až v přípravě na vyšší zkoušky. 

 

Podíváme se spolu na jednotlivé druhy rušivek, jak správně reagovat, jak si nastavit kritéria pro efektivní trénink, tak aby pes chápal jednotlivé kroky obtížnosti. A samozřejmě se zaměříme i na psovoda, jak vyhodnotit reakce psa na negativa vs. vzorek.

 

Rušivky, tzv. negativa, totiž najdete už i v Zetkových a zkouškách prvního stupně, není tedy jen záležitost vyšších zkoušek. Třeba právě lidský pach, pach zvěře, koček či jiných domácích zvířat, psí moč nebo sliny, a jiné, to všechno jsou rušivé pachy a je dobré umět se s takovým úkolem vypořádat. 

 • online kurz jak na negativa od základů po rušivky v terénů při hledání
 • kurz trvá přes 6 týdnů 
 • informace přehledně v pdf dokumentu připravený pro tisk (přes 30 stránek textů, mnoho videí a rad) 
 • přes 6 týdnů informací, cvičení a rad jak na negativa
 • můžete se pochlubit jak jste tréninkový tip zvládli, ať už nahraným videem, nebo třeba jen komentářem nebo dotazem co se nepovedlo 
 • během kurzu proběhne jedno online setkání na dotazy
 • to vše pod mým dohledem, ke každému videu komentář a rady jak dál
 • po celou dobu kurzu budu navíc sdílet své tréninky (moji dva psi s různou pokročilostí v různých terénech), můžete se tedy učit nejen z výukových materiálů, ale i z mých vlastních tréninků, chyb a nápadů 
 • online kurz proběhne v uzavřené FB skupině, je tedy potřeba mít účet na Facebook

 

  Noseworkové skoro prázdniny 

Protože přes léto je jiný režim, aby vám nebylo líto po skořicových hledání jako každé léto jsem si pro vás připravila teoretické vzdělávací léto. Celkem 9 zajímavých noseworkových témat. U každého tématu najdete důležitou teorii proč a jak takové věci trénovat a proč jsou důležité. Součástí každého tématu je video a několik tipů na trénink. Vy nemusíte točit žádné videa, jen čerpáte informace, nápady a vzděláváte se a pokud chcete, můžete si udělat trénink na dané téma. 

 • více jak 9 týdnů informací 
 • 9 témat 
 • každý týden se zveřejní jedno zpracované téma
 • každé téma obsahuje video a naučný text s vysvětlením proč je dané cvičení vhodné a jaké dovednosti vám zdokonalí 
 • součástí tématu jsou tipy na trénink
 • výzva a motivace do cvičení
 • 2x online setkání kde se můžete ptát, případně řešit problémy s danými tématy 
 • přihláška je na psovoda

Termín - startujeme 1. července, končíme 10. září 

 

  Noseworkové zimohrátky 

Zkuste si trénink, který by vás nenapadl, dát vzorek úplně jinak, úplně jinam a vlastně vše je jiné. Jediné co zůstává, jsou vzorky samotné - skořice a/nebo pomerančová kůra. 

 • celkem 20 tipů na trénink rozdělených do 5 kategorií
 • 4 nápady čistě na vypracování řad, několik venkovních
 • každý týden se zveřejní nejméně čtyři úkoly, od každé kategorie jeden
 • většina úkolů uzpůsobena pro práci doma (až na ty venkovní)
 • každý úkol obsahuje video a naučný text s vysvětlením proč je dané cvičení vhodné a jaké dovednosti vám zdokonalí 
 • dvě až tři úrovně pokročilosti u každého úkolu 
 • výzva a motivace do cvičení - za splněné úkoly sbíráte body
 • za získané body můžete obdržet dárky
 • možnost vkládat i průběžná videa a konzultace problémů
 • přihláška je platná pro jednotlivé týmy (pes + psovod)

Termín - 

Přihláška -