10 nejčastějších chyb v noseworku - zblízka se podíváme na nejčastější problémy a chyby, které se v noseworku vyskytují. Ať už chyby psí, tak i ty lidské. U každého z problému se zastavíme, rozebereme si důvody vzniku chyby a jak z ní ven.
Záznam z tohoto webináře si můžete zakoupit -> KOUPIT ZÁZNAM
Vzorky pro nosework - Jaké se používají, správné skladování, manipulace, na co si dát pozor při vtiskávání pachu, co říká zkušební řád, nejčastější problémy a chyby při manipulaci, skladování a tréninku. Prostě vše ohledně vzorků pro nosework.
Manipulace se psem - Co je povolené, co již za hranou a raději na zkouškách nedělat. Kdy a jak můžete na psa sahat, pomoci mu a jestli vůbec. Co dělat, pokud pes z terénu odchází... Aneb všechno o dovolené manipulaci se psem, ale povídáme se i o hodně diskutované práci na vodítku. A zodpovíme si otázky jestli smí mít pes na zkouškách obleček, gumičky či obojek proti parazitům. A ač jsou NW zkoušky hlavně o pachové práci, povíme si jaké cviky z poslušnosti považuji za důležité a proč. A jak nám poslušnost může na zkouškách pomáhat.
Značení - Podíváme se na různé způsoby označení nalezeného vzorku, na jejich výhody a nevýhody, jak vybudovat kvalitní a spolehlivé značení, a jak se vyvarovat častým chybám v tréninku značení. Ukážeme se i tipy na trénink pro všechny běžné způsoby značení.
Příprava terénů pro nosework - Zdánlivě jednoduchá věc, ale pokud se chcete vyvarovat několika základním chybám, je potřeba nad stavěním terénu přemýšlet. Podíváme se jaké jsou nejčastější chyby a jak by takový běžný tréninkový terén měl a naopak neměl vypadat. Povíme si něco rušivkách a negativách, a jak a kdy je přidávat a nepřidávat do terénu, a jaké v jakých situacích.
Týmová spolupráce - Nosework není jen o výkonech psa, ale je o vzájemné spolupráci psovoda a psa, o tom jak dokáží spolupracovat a navzájem si pomoci najít všechny vzorky. Podíváme se jak lépe číst signály svého psa, jak tyto signály využít a také jak svému pejskovi vysílat lépe srozumitelné signály. Vzájemná důvěra a vztah jsou důležité pro úspěšnou spolupráci obou členů týmu a my se podíváme jak na to. V noseworku jsou na to totiž vždy dva, psovod a jeho pes, pes hledá a psovo hlásí, a často bývá chyba někde mezi, někde v chybné komunikaci.
Negativa - Negativa jsou cíleně umisťovány do terénu ve dvojkách (řady) a hlavně trojkách (U, N a W). Ale kdy je dobré s rušivkou v terénu začít a proč? A s jakou rušivkou začít? Jak reagovat a jak psa na rušivky a negativy v terénu připravit.
Zkouška vs. trénink - Probereme si kde a jak začít terén prohledávat, a to jak ve vztahu k proudění pachů, temperamentu psa, prostředí a charakteru terénu. Podíváme se jak reagovat v rámci hledání na vzniklé situace, jak si terén rozvrhnout a rozdělit na sektory. Jak ke strategii přistupovat u Zetkových a jedničkových zkoušek a jak u dvojkových a trojkových, kde je již neznámý počet vzorků.
Strategie prohledání terénu - Probereme si kde a jak začít terén prohledávat, a to jak ve vztahu k proudění pachů, temperamentu psa, prostředí a charakteru terénu. Podíváme se jak reagovat v rámci hledání na vzniklé situace, jak si terén rozvrhnout a rozdělit na sektory. Jak ke strategii přistupovat u Zetkových a jedničkových zkoušek a jak u dvojkových a trojkových, kde je již neznámý počet vzorků.
Neznámé hledání - Záležitost převážně pro dvojkové a trojkové zkoušky/terény. Povíme si jak tyto situace trénovat, jak se na ně dívat v tréninku z pohledu psa a z pohledu psovoda. Jak na neznámý počet psa připravit a jak připravit sebe (nebo týmy, které trénujete). Na co si dát pozor a jak v kterých terénech k těmto situacím přistupovat.
Falešné značení - Snad největší strašák všech psovodů, a rozhodčích, nejen na vyšších zkouškách. Falešné značení, pes nám označí nějaké místo, ale v tom místě se žádný vzorek nenachází. A už je jedno, jestli je to "jen" osahané místo, je tam nějaké negativum, třeba jídlo nebo hračka, nebo je to jen prázdná falešná díra nebo prázdný drátek ve vodě... Pokud pes začne značit falešně, je potřeba se pořádně podívat, proč tohle chování dělá. Teprve pak můžete nastavit trénink tak, aby náš pes měl opět jasno, co označit má a co ne.
Záznam z tohoto webináře si můžete zakoupit -> KOUPIT ZÁZNAM
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Nosework je o hledání specifického pachu, tým má za úkol najít a správně lokalizovat místo vzorku, ale co když je v terénu něco, pro psa, mnohem lákavějšího? Co s tím? Rušivé pachy, ve zkušební řádu tzv. negativa. Mohou některým týmům neuvěřitelně zamotat hlavu, jak tu psí, tak i tu lidskou. A proto je vhodné začít s negativy raději dříve, než až v přípravě na vyšší zkoušky.
Podíváme se spolu na jednotlivé druhy rušivek, jak správně reagovat, jak si nastavit kritéria pro efektivní trénink, tak aby pes chápal jednotlivé kroky obtížnosti. A samozřejmě se zaměříme i na psovoda, jak vyhodnotit reakce psa na negativa vs. vzorek.
Rušivky, tzv. negativa, totiž najdete už i v Zetkových a zkouškách prvního stupně, není tedy jen záležitost vyšších zkoušek. Třeba právě lidský pach, pach zvěře, koček či jiných domácích zvířat, psí moč nebo sliny, a jiné, to všechno jsou rušivé pachy a je dobré umět se s takovým úkolem vypořádat.
.
Protože přes léto je jiný režim, aby vám nebylo líto po skořicových hledání jako každé léto jsem si pro vás připravila teoretické vzdělávací léto. Celkem 9 zajímavých noseworkových témat. U každého tématu najdete důležitou teorii proč a jak takové věci trénovat a proč jsou důležité. Součástí každého tématu je video a několik tipů na trénink. Vy nemusíte točit žádné videa, jen čerpáte informace, nápady a vzděláváte se a pokud chcete, můžete si udělat trénink na dané téma.
Termín - startujeme 1. července, končíme 10. září
Zkuste si trénink, který by vás nenapadl, dát vzorek úplně jinak, úplně jinam a vlastně vše je jiné. Jediné co zůstává, jsou vzorky samotné - skořice a/nebo pomerančová kůra.
Termín -
Přihláška -